Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Niezwyciężony mag
26.09.2022 21:22
A poza tym już niedługo rocznica dnia, gdy facebook padł i hpnet chociaż na chwilę ożył

Niezwyciężony mag
26.09.2022 21:05
Studia się jeszcze nie zaczęły, a mi już zdążyli zmienić plan - szkoda że po rejestracji na ćwiczenia Wrozka

Niezwyciężony mag
26.09.2022 21:05
Do czego to doszło że jestem starym bykiem xD

halo, regulamin
23.09.2022 10:55
Nawet w zimę rzadko kiedy mam rozkręcony, bo od razu mnie dusi

halo, regulamin
23.09.2022 10:53
U mnie spokojnie. Przyjechałam do domu, więc wykorzystuję okazję by pospotykać się ze znajomymi czy pobawić z bratanicą Wrozka

A ogrzewania jeszcze nie włączałam, nawet nie wiem czy już jest

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56965 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33748 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Co was najbardziej wkurzyło w HP?
Libby
Według mnie harry miał aż za dużo szczęscia do wychodzenia z ciężkich sytuacji : ) wiem ze nie mogl zginac np w 4cz. bo nie bylo by o czym pisac dalej ale jednak..

pozatym HP jak dla mnie bardzo dobrze się konczy. nawet zadnen z 3 głownych bohaterów nie ginie :)

ale to może i lepiej.
amazing and magic harry potter's world.

Serpensortia
Rozmowy z Dumbledorem... Oh jak ja tego nienawidziłam! Takie moralizatorskie, długie, nudne... Dla fanów Albusa i Harry'ego only! Mam tego pecha, iż nie lubię ich obydwu, więc za każdym razem przeżywałam katusze czytając te wywody...

EDIT

No i oczywiście boski EPILOG, który straszy swą fabułą niczym tani fanfiction napisany przez rozbuchaną nastolatkę... Aż żal... Żal dobrej książki. Jednak ja uznaję to "końcowe dzieło zniszczenia" za wersję alternatywną i żyje się lepiej xD
Edytowane przez Alette dnia 28.02.2013 12:12
Ślizgonka, Snaperka, Lupinistka, Malfoy'istka.

* Totally obsessed Snupin fangirl! *

'The right song can turn an emperor into a laughing stock, can bring down dynasties. A song can last long after the events and people in it are dust and dreams are gone.'

Panna Bella Fist
Mnie strasznie wkurzyło parę rzeczy:
1. Dostanie się w 7. części Rona i Hermiony do Komnaty Tajemnic i zniszczenie tam horkruksa. To było żałosne! Ron nie był wężousty, ale "trochę pocwiczył i mu sie udało"? No sory...
2. Śmierc Hedwigi w 7. części. No dobra, rozumiem, że to ulubione zwierzątko i tak dalej, ale tak czy siak było to żalowe.
3. Oczywiście epilog! Za mało zostało wyjaśnione.
No.
"ewentualnie trochę bardziej ją lubił, albo mniej nienawidził niż innych.... "

www.wszystko-inaczej.mylog.pl
herma_007
Wkurzyło mnie że od 4 części do 7 zawsze kto ginął bo J.K Rowling nie umiała wymyślic straszniejszych rzeczy.

A co niby jest straszniejszego od śmierci? Ja też nie potrafiłabym wymyślić czegoś straszniejszego ...

2. Śmierc Hedwigi w 7. części. No dobra, rozumiem, że to ulubione zwierzątko i tak dalej, ale tak czy siak było to żalowe.
Weź dziecko, sama jesteś "żalowa". o co ci niby tu chodzi, napisałaś tak chaotycznie, że aż szkoda mi się robi polonistki, która cię uczy ...

Epilog w Insygniach Śmierci był beznadziejny tak mnie zaskoczył swoim niedopasowaniem do reszty książki że szkoda mówić
Bo to właśnie JEST epilog, on NIE nawiązuje do fabuły jaka dzieje się w książce. Dlatego czasami warto zastanowić się nad tym co się pisze.

Mnie wkurzyła śmierć szczególnie Zgredka, Freda, Tonks i Lupina

Za dużo osób zgineło!!!!! szczególnie mi szkoda Freda,Tonks i Lupina

No tak, niech żyją wszyscy, czemu nie? Wtedy książka będzie ciekawsza. A może by tak i wskrzesić Voldemorta? W końcu on też zginął, a jak ktoś ginie to jest smutno. Buuu

Rozmowy z Dumbledorem... Oh jak ja tego nienawidziłam! Takie moralizatorskie, długie, nudne... Dla fanów Albusa i Harry'ego only! Mam tego pecha, iż nie lubię ich obydwu, więc za każdym razem przeżywałam katusze czytając te wywody...

Ludzie zlitujcie się! Co za sens jest czytania książek, w których nie lubi się głównego bohatera?! W dodatku jest się jednym z użytkowników na jednej z najlepszych stron o tej tematyce. Nie kapuję waszego rozumowania.

Co mnie wkurzyło? Hmm ... Sama się zastanawiam. Ogólnie chyba wszystko mi się podobało. Fakt, były jakieś małe drobnostki, ale to już mniejsza o to. Wiadomo, że Rowling nie napisze książki na zachcianki każdego fana.

Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich wkoło
Kupię nóż, zostawię nas dwoje

Bo ja kocham Bukę!

Draco_123
Wkurza was to, że tyle osób zginęło to może niech strona dobra nie straci żadnych ludzi, a po stronie zła niech zginą wszyscy. Rowling chciała pokazać, że po stronie dobra też są ofiary. A co do pojedynku Voldemorta z Harrym to Rowling poprostu chciała pokazać, że taki wielki czarodziej który pragnął by o nim nie zapomniano ginie w normalny sposób. Poczytajcie sobie wywiady z autorką
Płoną domostwa, leje się krew
Do walki zagrzewa feniksa śpiew
Dumbledorem naszym mistrzem, Dumbledore naszym wodzem
Który na śmierciożerców zawziął się srodze

Ref:Nie pozwolimy by Zło zwyciężyło
By szczelinami jak gaz się sączyło
Śmierciożerstwu niczym wężowi łeb odetniemy
Albo próbując w boju polegniemy

Zakon Feniksa na straży Dobra stoi
I go do końca zniszczyć nie pozwoli
Zło i jego sługi zwyciężymy
Nienawiść miłością zastąpimy

Ref:

Żaden z nas nigdy Zakonu nie zdradzi
Chociaż ostrożność nigdy nie zawadzi
Odwaga i wierność to nasze cnoty
Których przestrzegamy co do joty

Ref:

Niech ta pieśń i feniksa śpiew
Rozbrzmiewa w świecie niczym Dobra zew
My w jego służbie zwyciężymy
I Zło z tego świata wyplenimy

Ref:

Kto chce być w moim zakonie feniksa niech się zapisuje juz jest nowy Zakon
[img]gryffindor.gif[/img]
i.aeri.pl/f/0/33/h/2621.jpg
i.aeri.pl/f/0/38/h/1027.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/1066.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7563.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/6369.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7371.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7609.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80449.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81355.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80445.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45538.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81227.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45536.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/68392.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/74941.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/72165.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/66964.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45545.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/6714.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/7326.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/518.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/511.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/498.jpg
swiatpottera.fm.interia.pl/zamek_hogwart.gif

Prefix użytkownikaSiwann
W zasadzie to nic mi do głowy nie przychodzi, chociaż wiem jedna rzecz mnie wkurzyła, jak w ZF Harry miał wizję torturowanego Syriusza i chciał sie dowiedzieć gdzie Syriusz tak naprawde jest. Jak czytałam pierwszy raz ZF od razu wtedy pomyślałam o tym lusterku co to Harry dostał od Syriusza. Ale Harry nie pomyślał:rol:
No ale z drugiej stony nie byłoby wtedy całej akcji w Ministerstwie, nikt by dalej nie wierzył w powrót Voldiego, a Syriusz nie zostałby w końcu oczyszczony z zarzutów. Tak więc jak zawsze są dwie strony medalu:rol:
img.photobucket.com/albums/v378/creamtheory13/HPBanner15.png

http://siwann.tumblr.com/
Patryk McKinnon
Ja nie lubię momentów w których pojawia się Rita Skeeter, bo mnie wkurza jak węszy i psuje życie innym ludziom. Przerobiła wywiad z Harrym. Najchętniej zamknąłbym ją w Azkabanie na dożywocie, aż tak mnie wkurza. :upset:

Zgredziu
Mnie wkurzyło to że Harry nie zabił Voldemorta normalnie, znaczy Avada Kedavra czy coś takiego tylko zaklęciem rozbrajającym...Wkurzyła mnie także Hermiona z tą swoją wszą xD i trochę może ta Skeeter ale ktoś taki jest potrzebny w książce bo inaczej wszystko było by zbyt piękne no i szkoda śmierci Freda, Zgredka i Snape'a, mógłby ktoś inny w ich miejsce zginąć. Szkoda też Stworka.. mógłby z nimi podróżować i im usługiwać xP ale to i tak błahostki HP jest super i tyle ^^

izka_cz
Mnie wkurza to, że Harry już jako 11-latek jest taki dzielny i mądry. Potrafi rozwiązywać zagadki, prowadzić mądre konwersacje i używać rozsądnych argumentów. Normalny dzieciak tego nie potrafi, ale widać Harry urodził się z nadludzką inteligencją :lol:
"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic."

Pasja nr.1 - strzelanie:

imageshack.us/photo/my-images/705/pict0674t.jpg

"Ważne jest tak zwane skupienie, czyli jak blisko siebie padają kolejne strzały. A celność i opanowanie rąk to kwestia treningu."

Pasja nr.2 - taniec:

img111.imageshack.us/img111/6960/z18430080771sk1.jpg

"Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką."

"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem."
Havelock Ellis

Pasja nr.3 - przyroda:

"Im bliżej natury jesteśmy, tym więcej czujemy w sobie Boga."

img175.imageshack.us/img175/160/obraz047ud0.jpg

"Najcenniejszym przymiotem natury jest jej rozmaitość."
Aleksander Świętochowski

img175.imageshack.us/img175/4695/obraz041gb9.jpg

Monotonia jest prawem natury. Zobacz, w jaki monotonny sposób wschodzi słońce.

img142.imageshack.us/img142/6043/2001071hj4.jpg

"Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć."
Albert Schweitzer

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem."
Carl Sandburg

img111.imageshack.us/img111/1791/rx9n974142139l1xe4.jpg

'Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody.'
A.P.W.B.Dumbledore

img142.imageshack.us/img142/1069/arkadiuszgolas7806971ab4.jpg

Wielka fanka Manchesteru United!!!

img232.imageshack.us/img232/1351/manchesterunitedmf0.jpg

Wielka fanka Wayne'a Rooney'a!!!

img232.imageshack.us/img232/1646/wayneroonebz7.jpg

A Cristiano Ronaldo niech się kopnie w zadek :D

img211.imageshack.us/img211/772/manutdcristianoronaldosx2.jpg

Przepraszam wszystkich fanów Ronaldo.

KONIEC

Prefix użytkownikaPanna_Elisabeth_
Zgredziu napisał/a:
Mnie wkurzyło to że Harry nie zabił Voldemorta normalnie, znaczy Avada Kedavra czy coś takiego tylko zaklęciem rozbrajającym...

:> Mnie też to wkurza.

errol-F16 napisał/a:
Mnie osobiście wkurza momentami sam Potter, a szczególnie w piątej części:mad: Ja rozumiem, że nie ma łatwo, ale czy musi się tak na innych wyżywać?

W piątej części miałam ochotę go zabić :upset: Denerwowało mnie jego szczeniackie zachowanie, brak wiary w przyjaciół, wyżywanie się na Hermionie - szczególnie w trzeciej części (ciekawe co by bez niej zrobił... Odrabiała mu prace domowe, pomagała w nauce, wręcz WBIJAŁA do głowy wiadomości...). Do tego bardzo nie podobał mi się jego wybuch gniewu w gabinecie Dropsa w piątej części - rozwalił pół gabinetu i nawrzeszczał na człowieka o wiele mądrzejszego i lepszego od niego. -.-

Najgorsza była jednak "masakra pod Hogwartem" w siódmej części... Zginął Fred :upset:
Edytowane przez Prefix użytkownikaPanna_Elisabeth_ dnia 26.01.2013 00:19
Podobno Bóg kocha człowieka miłością bezwarunkową. Jak na bezwarunkową miłość, to cholernie dużo tych warunków.

Prefix użytkownikadraconka_
Wkurzył mnie najbardziej Potter w "Czarze Ognia" i "Zakonie Feniksa".
W CO był taki nieporadny, miałam wrażenie, że taki z niego bohater na pokaz... w ZF to już w ogóle tragedia, rozhisteryzowany dzieciak, wyżywał się na wszystkich. W sumie często mnie Potter denerwował.. Dziwną ma osobowość jezyk
img139.imageshack.us/img139/3707/dsc095122ds6.png

powiedzmy, że chwilowo nie wiem ku czemu ma to służyć, tak więc nic sensownego nie napiszę. (;

images.wikia.com/harrypotter/pl/images/6/6e/Slytherin.jpg

"Od odwagi Gryfonów,
od kretynizmu Puchonów,
od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów,
chorń nas Slytherinie!!!

Prefix użytkownikajackpotter
Mnie w sumie trochę zdenerwowała ta sprawa z wizją Łapy w MM . Przecież każdy normalny pomyślałby o lusterku. A może Potter jednak pomyślał o nim, tylko bał się, że Syriusz pomyśli, że Sev dręczy Harry'ego i wpadnie do Hogsmead. Po za tym wszystko jest okay, do rozdziału 19 lat później nic nie mam, tylko gdyby Jo skrobnęła parę stron więcej, ewentualnie tomów ;P

Prefix użytkownikaJMARTA
wg. mnie książka jest bardzo przemyślana. Trochę schematyczna, to fakt, tyle że schematycznie idealna. Czasami trochę wkurzał mnie Ron jezyk. Nie wiem czemu, właściwie to nie potrafię tego uzasadnić. Po prostu czasami mnie wkurzał...
"Dorśli nie pamiętają,
jak to jest być dzieckiem.
Naprawdę nie pamiętają, wierz mi.
Zapomnieli o ile większy wydawał się wtedy świat.
Jak trudno było wdrapać się na krzesło.
I jak to było zawsze patrzeć do góry.
Zapomniel.
Już tego nie wiedzą.
Ty tez zapomnisz.
Czasami dorośli opowiadają,
jak to było pięknie być dzieckiem.
Nawet marzą o tym, by znów nim być.
Ale o czym marzyli będąc dziećmi?
Jak myślisz?
Sądzę, że marzyli o tym, by w końcu dorosnąć".

Koń jest bogiem,
Galop nałogiem,
kłus podstawą,
Skoki zabawą,
Upadek zwątpieniem,
Jazda pocieszeniem,
palcat pomocą,
Łydki całą mocą,
Ostrogi zbytkiem,
siodło nabytkiem,
Grzywa uchwytem,
Kask jeźdźca bytem.

Prefix użytkownikalittlemonster
1. umiejętność Rona- wężousty, dobre sobie! to było z powietrza.
2. te jego wieloletnie podchody do Hermiony.
no i to, że zginął Zgredek :<
magic is might

Prefix użytkownikaCordiale
W ogóle pomysł o Turnieju Trójmagicznym. Mam takie wrażenie, że pisała ona tę część za szybko i nie miała chwili aby się zastanowić "co dalej". Książka ogólnie jest do bani. Wszystko pisane w pośpiechu bez najmniejszego sensu.
"Dobra, marudo, nie marudź już tak, bo zamarudzisz mnie na śmierć."

31.media.tumblr.com/a4680331a0e696af3a51b345db3fc2b3/tumblr_mfvcyqBCrE1ra5xmxo1_500.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=dLhFDYQHDQY

Prefix użytkownikaAyris
gnebi napisał(a):

Jeśli chodzi o IŚ to wnerwiały mnie te zbiegi okoliczności. Jakimś cudem wszystko im się udawało. Wszystko wręcz samo do nich przychodziło. Pomyslcie... Kiedy podsłuchali tą rozmowę w lesie... Ogromny las, położony gdzieś w nieznanym miejscu, a gryfek, Dean Thomas (i kto tam jeszcze był), musieli rozbić obóz akurat 4 metry od nich! Dla mnie to było wręcz żałosne... I oczywiście rozmawiali w tej chwili o tak ważnych rzeczach. Rowling już chyba pomysłów zabrakło. Z tą łanią też, jak dla mnie naciagane, ale o tym już nie bedę się rozpisywać.

A ja nie odniosłam takiego wrażenia. Jak dla mnie pierwsza część książki była takim błądzeniem we mgle, oni naprawdę nie wiedzieli co robić i od czego zacząć. To nie jest łatwa sytuacja dla pisarza. Siłą rzeczy akcja musiała potem przyspieszyć, żeby nie zanudzić czytelnika. Tak już jest w książkach - inaczej wszystko osiągnęłoby niesamowitą objętość, a mało treści, a tego chyba nikt nie lubi.

Mi nie podobał się pomysł z tym spotkaniem z Dumbledore'em po zabiciu siódmego horkruksa. To jak dla mnie odbiegało za bardzo od książki, która do tej pory była konkretna i było to zbyt swobodnie potraktowanie tematu życia i śmierci.

grafikaayris.blogspot.com
Prefix użytkownikayersinia
Wątki miłosne w szóstym tomie. Normalnie myślałam, że jakbym mogła, to zabiłabym obu - Rona i Lavender. Całe to obnoszenie się Rona z tym, że ma dziewczynę, Lavender zachowująca się jak plastikowa panna (do tej pory jakoś była zwykłą, niewyróżniającą się niczym dziewczyną). I w ogóle dla mnie to wszystko było strasznie naciągane. Szósta książka była jedyną, przy której stwierdziłam, że Rowling 1) zabrakło pomysłów, 2) zaczęła pisać pod publikę. Niektórzy marudzili, że film był kiepski, bo wątki miłosne - a jaki miał być, skoro książka taka była? (mi osobiście film podobał się bardziej).

Prefix użytkownikaMikasa
Byłam rozczarowana, że Harry nie użył wobec Voldemorta zaklęcia niewybaczalnego. Końcowy pojedynek, zwieńczenie wielkiej bitwy, wielu lat strachu, walki, cierpienia i... Expelliarmus? Serio? Moim zdaniem tutaj "czystość serca" Harry'ego została obroniona bardzo na siłę i było to niestosowne. Powinien go po prostu zabić.
Co by było, gdyby Voldemort po prostu stracił różdżkę, bez wypowiedzenia Avada Kedavra? Co by było dalej? Skułby go kajdankami i zaprowadził przed Wizengamot? Rzucił zaklęcie powodujące czkawkę? Expelliarmus zostało rzuceone zupełnie bezmyślnie i tyle. Kto jak kto, ale Riddle zasługiwał na Mordercze Zaklęcie.

Edit: Aha, no i oczywiście epilog. Zbrodnią było ominięcie pierwszych dni Po Wojnie. Gdzie Harry zamieszkał bezpośrednio wtedy? W Londynie? W Norze? Moim ogromnym żalem jest brak pierwszego spotkania, pierwszej rozmowy Harry'egp z Weasley'ami po śmierci Freda.Powinna też być jakaś scena "zbiorowego" pożegnania zmarłych. Ja dalej nie wiem, czy Lavander w końcu umarła, czy nie. No i ogólnie, historia została drastycznie ucięta i przeniesiona w nową rzeczywistość. Z nadzieją czekam na Encyklopedię, może ona zajmie się trochę tym czasem bezpośrednio po pokonaniu Voldemorta.
Edytowane przez Prefix użytkownikaMikasa dnia 08.05.2013 20:55

Prefix użytkownikayersinia
To mi akurat nie przeszkadza, że nie użył zaklęcia niewybaczalnego, ale przypomniało mi to, że w książce strasznie rozczarowujące było to, że "walka końcowa", na którą człowiek czekał przez 7 tomów (dla niektórych oznacza to kilka lat, biorąc pod uwagę kiedy książki wychodziły), ograniczyła się do rzucenia jednego zaklęcia. Spodziewałam się większej akcji, a tam była tylko dłuuuga rozmowa, na koniec padło zaklęcie i już po wszystkim.

Prefix użytkownikaLossiril
Mnie najbardziej rozczarował ostatni rozdział Insygniów. Czytając go czułam ogromne poirytowanie, był zdecydowanie zbyt pompatyczny i sztuczny. Z każdą przeczytaną linijką wpadałam w coraz większy śmiech i irytację, bo nie spodziewałam się po Rowling takiego kiczu.
"You could be great, you know, and Slytherin will help you on the way to greatness,
no doubt about that."

49.media.tumblr.com/8fd19fd808466128891dbc622e847972/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo2_r1_250.gif45.media.tumblr.com/0657b0d7361e18d2e9b9ad59589ba694/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo8_r1_250.gif49.media.tumblr.com/44cba2a6756c07fec6f86f9c6baeabe6/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo4_250.gif

45.media.tumblr.com/d941556ef09d4df2aa4255e2d1916738/tumblr_o20215Cx8Z1txsq03o1_500.gif

www.nrdfeed.com/gImages/draco-scream-gif-gif71a7c2e0904f25cbb722c4b60d0e809153c8694c07ea4.gif

25.media.tumblr.com/96e036d50d60465467af86aaa10d1985/tumblr_mifwnfHhoW1r1da95o1_500.gif

tumblr klik

'We must take a hard road, a road unforeseen. There lies our hope, if hope it be.'

'The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.'

i59.tinypic.com/258b141.gif

'Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgment. For even the very wise cannot see all ends.'

i58.tinypic.com/ne49j.jpg

It is not our part here to take thought only for a season, or for a few lives of Men, or for a passing age of the world. We should seek a final end of this menace, even if we do not hope to make one.

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najciekawszy_podpis.png

http://morivrty.tumblr.com

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: