Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
01.07.2022 16:14
cześć diabełki :3

Potęga Krwistego Steka!
01.07.2022 14:53
też dopiero przedwczoraj skończyłem sesję xD

halo, regulamin
29.06.2022 17:08
No, jak na razie najdłuższa sesja mojego życia.

A pogoda za oknem nie motywowała do nauki. Szczególnie jak laptop parzył w kolana xD

Pracownik departamentu
29.06.2022 13:51
monciak, gratuluję! To widzę, że bardzo długo miałaś egzaminy, skoro praktycznie do końca czerwca.

A ja wciąż siedzę i siedzę na tą mgr. Będę jęczeć, bo mi się strasznie nie chce tego pisać.

halo, regulamin
29.06.2022 13:06
Koniec sesji, nareszcie kibic

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56913 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42668 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33495 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Harry-Potter.net.pl - Magiczny Świat Harry'ego Pottera » Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć » Postacie
Drukuj temat
Voldemort vs Grindelwald, kto jest gorszy?
Prefix użytkownikaLivka
Bardzo jestem ciekawa waszego zdania na temat, który z nich jest gorszym czarodziejem. Nie chodzi mi jednak o umiejętności magiczne, lecz o bycie dobrym lub złym w kwestiach etycznych.

funkyimg.com/i/2NddZ.jpg

Moim zdaniem Czarodziejem o gorszej duszy jest Grindelwald. Spytacie może dlaczego. Cóż, jestem co prawda przed obejrzeniem drugiej części filmu, ale wydaje mi się, że Grindelwald miał w miarę normalne dzieciństwo, które pozwoliło mu wykształcić pojęcie dobra i zła jako takiego. I świadomie wybrał zło i w jego imieniu dokonując zbrodni.

Voldemort urodził się z pewnym piętnem, sprawiającym, że nie był w stanie nikogo kochać lub lubić, więc inaczej również rozumiem jego zbrodnie.

Voldemort mimo całej swojej inteligencji w szkole i uroku osobistego, był jak zwierzę. Natomiast Grindelwald, przez swoje opanowanie i spryt wydał mi się o wiele bardziej niebezpieczny. Jestem ciekawa, co wy sądzicie na ten temat.
Edytowane przez Prefix użytkownikaPaulaSmith dnia 16.11.2018 20:37
Cześć wszystkim!

Tak naprawdę to mnie tu nie ma
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-zaginiony.png

Same dobre gwiazdy spotkały się na nieba szczycie,
Z ducha, ognia i rosy tchnęły w ciebie życie

Portret upamiętniający słynna bitwę na HPnecie. Na tym arcydziele JA - Livka Andrewparte w czasie bitwy Hogwartczykow o SB, autorstwa mistrzyni Painta Lou :D

i.imgur.com/mIvFdxW.jpg

Co dobrego w 2019?

i.imgur.com/41ekEzT.jpg

Nagrody za 2018!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienieliv.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/potterlivka.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/livkavtff.jpg

i.imgur.com/fra84T9.jpg

Dom w Hogwarcie: Gryffindor

media1.tenor.com/images/3a943d0a82fac73aabb9e1bc57b24800/tenor.gif

Ulubione bajki

i.imgur.com/xic27Eh.gif

78.media.tumblr.com/b1fc69f273fad20db4d9e0733f3d0015/tumblr_inline_oasqsc5pV01ttddq8_500.gif

media1.tenor.com/images/5d0760ac83b2e11a55d5394ca9ad0125/tenor.gif

i.imgur.com/Qiv5MYZ.gif

Ulubione seriale

i.pinimg.com/originals/9f/85/de/9f85deabcc4e05ab269193e46d7c8399.gif

i.imgur.com/yfkYKsY.gif

1.bp.blogspot.com/-yKDQ03BvPck/Und_UEmhFnI/AAAAAAAA1Rg/ICt6-PqD2Aw/s1600/GIF+GLEE+HANDS+LOGO+lilybop.gif

78.media.tumblr.com/35b1bd3837d620915c0c879a6fc99c79/tumblr_os6d6psCgQ1v77151o1_500.gif

media.giphy.com/media/QR8m21Hkb4eLm/giphy.gif

laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/08/lsthings3.gif

78.media.tumblr.com/70afc44914622d3f20644da58e37b8c7/tumblr_n1b9levafC1snfsvoo1_400.gif

i.imgur.com/2MQlMXj.gif

78.media.tumblr.com/e87122836695b288757a7ddaf4035dac/tumblr_p18wpbDXXp1r09d6po1_540.gif

Prefix użytkownikaremusmistrz
Mimo wszystko podzielę się opinią kto był potężniejszy, wydaje mi się że Grindelwald, jego walka z Dumbledore może zapisała się na kartach historii, obaj byli młodsi i myślę że była dłuższa i bardziej epicka niż ta między starszym Dumbledore może i Voldemortem, poza tym Voldemort bał się Albusa i miał chyba liczniejsze oddziały po swojej stronie na czym bardziej opierał się jego terror

Co do kwestii etycznych zdecydowanie Grindelwald, na starsze lata chyba dopadła go jakaś skrucha za swoje czyny.Raczej nie był takim sadystą jak Voldemort.Voldemort zabijal każdego od wrogów po rodzinę i swoich zwolenników

Prefix użytkownikaLucas04
Sądze, że jeśli chodzi o kwestie tyczne Voldemort był gorszy, pod kilkoma innymi względami też. W zbrodniach Grindelwalda widać, że ma on nad Riddlem zdecydowaną przewagę intelektualną. Pragnę zauważyć, że w książkach jest bardzo podkreślana ignorancja Voldemorta, podczas gdy Grindelwald ma bardzo inne podejście. Przede wszystkim wracając do kwestii etycznych rzuca mi się w oczy iż jest on mniej brutalny od Voldemorta. Voldemort działał polityką strachu, on natomiast manipulował innymi w perfekcyjny sposób. Sądze, że to klucz do odpowiedzi na to pytanie.

Prefix użytkownikablad logiczny
Dokładnie tak jest jak pisali tu niektórzy. Grindewald to jest osoba z poczuciem misji opanowana i metodyczna. Doskonale manipuluje tłumem mówiąc ludziom to co chcą usłyszeć. Przebiegle posługuje się wiedzą, aby przekonać ludzi to swojego punktu widzenia i rewelacyjnie rozgrywa ukryte lęki. Nie zależy mu na zabijaniu przeciwników jeśli jest szansa ich przekonania. Voldemort koncentrował się na sobie Gellert stawia siebie w roli "wyraziciela woli ludu". Wybitnej jednostki która ma odwagę zrobić to o czym inni tylko myślą. To nie jest osobista obsesja jak w przypadku Voldemorta, to świadome działanie od początku nastawione na współpracę z innymi.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

stefan85
Hmm, myślę, że Voldemort wciąż jest dla mnie większym złem. Chociaż Grindelwald wciąż popełnia poważne przestępstwa, nic nie zbliża się do Voldemorta. Jednak Voldemort wydaje się być ignorantem, co czyni go dość łatwym do odczytania. Tymczasem Grindelwald ma inne podejście. Jest o wiele bardziej skrupulatny i ostrożny.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: